Naučná stezka "Rudické doly"

Naučná stezka s dvanácti zastávkami začíná u Větrného mlýna v Rudici. Po nenáročné okružní trase dlouhé 5 km Vás povedou černozelené značky s hornickým znakem zkřížených kladiv. Za sucha lze absolvovat i se sportovním kočárkem (sportovní řidič kočárku také není k zahození), je to ideální stezka pro rodinu s malými dětmi.

Dá se také jít od kaple sv. Barbory, kde kousek za hřbitovem narazíte na zelenou turistickou značku a za jezírkem Černé hlíny odbočíte doleva a přijdete až k Tumperku (Dělňáku) a dál k Větrnému mlýnu. U kaple je malé parkoviště anebo za křižovatkou vpravo od Olomučan nebo vlevo z Rudice je také označené parkoviště.

Stezku lze sledovat s tištěným průvodcem, který získáte v IC Větrný mlýn Rudice. Pokud přijedete do Rudice autem, tak je nejlépe zaparkovat u kulturního domu, kde se také můžete v místní restauraci dobře najíst a napít. V letním období je také možné se osvěžit v kaolinových jezírcích. Když se mezi zastávkou č.2 a č.3 odchýlíte, přesněji půjdete rovně, tak se můžete osvěžit u Klostermannovy studánky.
Je to stezka nesmírně informativní, bohatá na různé artefakty lidské činnosti v Rudici a jejím okolí.

Fotogalerie

036stezka hlinky
041stezka hlinky
025stezka hlinky
023stezka hlinky
020stezka hlinky
019stezka hlinky
014stezka hlinky
011stezka hlinky